Tábor Narnie 2. turnus

Jak už bývá naší milou prázdninovou tradicí, spolu s ostatními sourozenci jsme i letos strávili táborový týden na faře v Pačlavicích. Celkem 20 dětí, 8 vedoucích, skvělá slečna zdravotnice, úžasné paní kuchařky a náš kaplan pro mládež otec Strogan… To byla naše sestava… prostě takový příjemný rodinný farní tábor.

Když jsme dojeli do Pačlavic, byla krásná mše svatá, kde nás pan farář přivítal a uvedl, co bude naší duchovní náplní po celý týden. Byly to dary Ducha Svatého. Potom nás naši rodiče opustili a my se vydali vstříc dobrodružství, které na nás v Narnii čekalo.

Náš program probíhal asi tak, jak to už popisovala Terezka v článku o táboře na Mírově. Nějaké rozdíly tam však byly. Naše podmínky pro přežití zde byly o mnoho schůdnější než na předchozím turnusu, jelikož jsme při spaní měli pevnou střechu nad hlavou, splachovat jsme za sebou mohli každý den a každý večer jsme měli možnost se osprchovat teplou vodou (někdy dokonce i dopoledne po drsném programu či rozcvičce). Asi největší rozdíl byl, že jsme se v noci neklepali zimou, ale naopak jsme se potili vedrem.

Měli jsme také bohatý duchovní program. Třeba ranní a večerní modlitby byly o něco delší, ovšem o to také krásnější a zajímavější. Hráli jsme také hru Anděl, která se nám tak zalíbila, že jsme to hned na druhý den zopakovali. Tato hra spočívá v tom, že každý dostal na starosti někoho, komu celý den tajně dělal radost. Mše svaté byly samozřejmě krásné a nám všem se moc líbily doprovodné scénky, které nám ukázaly, jak se mohou dary Ducha svatého projevovat v dnešním světě.

Naším hlavním cílem bylo porazit zlou královnu Jadis a tím dát Narnii svobodu. To se nám nakonec i s potížemi, které se nám připletly do cesty, podařilo. Během tohoto našeho boje nám byli velkou oporou a dobrými společníky naši milovaní vedoucí… Moc vám děkujeme!

Prostě to byl velmi příjemný a pohodový tábor (při kterém jsme se ale nenudili), ze kterého jsme si odvezli spoustu nádherných a nezapomenutelných zážitků (které možná zapomeneme třeba až nám bude devadesát).

                                                                                                                 Lucinka a Bětuška Rubanovy, účastnice tábora

Fotogalerie z tábora: leoslonicek.rajce.idnes.cz